بازاریابی و فروش

 

7 گام برای استراتژی بازاریابی محتوای موثر


بیش از 200میلیون نفر از مردم از تبلیغات برای گسترش محصولات و خدماتشان استفاده می کنند که اهمیت موضوع را نشان می دهد .آیا می توان بدون پرداخت هزینه ای برای تبلیغات محصول و خدماتمان را بفروشیم ؟

جواب این سوال در محتوا نویسی با کیفیت با یک استراتژی موثر می باشد در این مقاله ما با 7 روش آسان و قدم به قدم به شما کمک می کنم تابا یک استراتژی موثر کسب و کار خود را رونق دهید ووفاداری به برندتان را در میان مشتریانتان افزایش دهید .


1.هدف

اولین کاری که باید انجام شود تنظیم یک سری از اهدافتان می باشد تا هر استراتژی که برای کارتان در نظر میگیرید بر اساس و پایه اهدافتان باشد.بایداهدافتان را به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم کنید که قابل اندازه گیری باشد و بتوانید پیشرقت کارتان ثبت کنید .این خیلی مهم است که بدانید واقعا چه می خواهید و هدفتان دقیقا چیست؟بعنوان مثال میتواند هدفتان افزایش آگاهی برند محصولتان باشد و یا افزایش میزان فروش به مشتریان حال حاضرتان باشد.

2.مخاطب

قبل از اینکه شروع به تولید محتوا کنید شما نیاز دارید تا بدانید چه کسانی مخاطب نهایی و واقعی شما هستند ممکن است در حال حاضر شما یک گروه مخاطب داشته باشید درصورتیکه استراتژی محتوا نویسی شما شاید طیفهای متفاوتی را مورد خطاب قرار دهد بنابراین شما باید محتوایی را آماده کنید که دقیقا مناسب مخاطب نهاییتان را هدف قرار دهد و با اهدافتان کاملا منطبق باشد.

3.تحقیقات

قبل از انجام هر نوع استراتژی باید کاملا تحقیقات لازم را انجام داده باشید .داشتن اطلاعات باارزش قبل از هر اقدامی خیلی مهم است این اطلاعات به شما این امکان را می دهد که بازار را خوب درک کنید و حرکت رو به جلو داشته باشید .بخشی از تحقیقات شما باید روی مخاطبنتان و بخش دیگر برروی رقبا متمرکز باشد.شما با آنالیز رقبا خواهید فهمید چه چیزی کار می کند و چه چیزی کار نمی کند . این به این معناست که شما می توانید ایده هایی را بدست آورید که برای استراتژی شما مفید باشد.

4.استراتژی محتوا

بعد از اینکه شما اهدافتان را نهایی کردید و گروه مخاطب خود را انتخاب کردید و تحقیقات بازاریابیتان را انجام دادید .

حالا شما برای شروع آماده هستید تا بعضی از محتوا ها راکنار هم قرار دهید . محتوا ها می توانند در اشکال مختلف باشند شامل محتوا ،تصویر ،ویدئوو پادکست .

خیلی مهم است که محتوایی با کیفیت بالا خلق کنید که باید موارد ذیل را در آنها رعایت کنید

یونیک و اوریجنال باشد
در متن نوشته شده ، گرامر به خوبی رعایت شده باشد
دارای تصاویر جذاب و با کیفیت باشد
واگر شامل صدا و فیلمباشد باید بخوبی تدوین و تنظیم شده باشد
در صورتی که محتوا ساخته شده شما کیفیت بالایی داشته باشد شانس اینکه افراد زیادی را درگیر محتوای شما کند بیشتر می شود ومهمتر از آن این است که محتوایی که تولید می کنید با گروه مخاطبتان متناسب باشد در این صورت است که آنها بخوبی محتوای شما را دریافت خواهند کرد .

5.استراتژی بازاریابی

توزیع محتوا یک بخش از استراتژی بازاریابی می باشد اینکه شما بدانید که کجا باید محتوایتان را نشر دهید .
شبکه های اجتماعی اولین مکانی است که شما می توانید تعداد زیادی از افراد را یکجا پیدا کنید شبکه هایی مانند فیسبوک ،توییتر ،لینکدین و...
هر شبکه اجتماعی مزایای منحصر بفرد خود رادارد که تیپ خاصی از محتواها با کانال مشخص ارایه می کند بعنوان مثال اگر شما می خواهید عکسی را پست کنید بهتر است که از شبکه اجتماعی اینستا گرام یا پینترست استفاده کنید که این پلتفرم مخصوص پستهای عکس می باشد . همیشه مخاطبانتان را جستجو کنید و ببینید آنها از چه پلتفرمی در شبکه های اجتماعی استفاده می کنند .

6.اجرا

این لحظه ،لحظه ای است که شما و کل تیمتان منتظرش بودید.آیا شما آماده هستید که کلید قرمز را فشار دهید؟

در حقیقت شما و تیمتان باید استراتژیتان را با یک طرح عملی به اجرا درآورید . در اجرا هیچوقت از ریسک کردن نهراسید و هنگامی که طرحتان را اجرا می کنید به نتایج بدست آمده توجه کنید .

7.ارزیابی

اطلاعات ،اطلاعات و باز اطلاعات .مهمترین بخش از کل فرایند گفته شده ارزیابی شما از عملکرد استراتژی و طرحتان می باشد که آیا استراتژی شما یک استراتژی موفق می باشد یا نمی باشد .اگر استراتژی خوب جواب می دهد عاقلانه بنظر می رسد که تکرار همین استراتژی در فرمتهای مختلف نیز همان نتایج را نشان دهد و اگر استراتژی خوب کار نمی کند از تکرار آن پرهیز کنید چون دارید زمان و منابع تان را از دست می دهید.

خلاصه

امیدواریم که این 7 مرحله ساخت استراتژی محتوای تاثیر گذار برایتان مفید بوده باشد .خیلی باارزش است که فکر را بعمل تبدیل کنید.بعضی مواقع یک تغییر کلی یا جزئی در این فرایند نتایج خیلی متفاوتی را ایجاد خواهد کرد .داشتن یک حضور فعال با یک وب سایت عالی که برای موبایل نیز تنظیم شده (سایت رسپانسیو می باشد) می تواند نتایج متفاوتی را نشان دهد وقتی محتوای خود را نشر می دهید .اگر شما بدنبال ساخت وب سایت ،گسترش محصولاتتان از طریق موبایل مارکتینگ و کسب درآمد از اینترنت می باشید لطفاٌ حتماٌ روی گزینه تماس با ما کلیک کنید.

منبع:reactivegraphics

نوشتن دیدگاه