بازاریابی و فروش

 

12 روش که فروش آنلاین شما را افزایش می دهد

چکیده:


یکی از ارزشهای اصلی که در این سایت به آن اشاره شده این است «همه چیز را تست کنید» دلیلش را هم اینگونه بیان می کند که با گذشت سالها از اینترنت، باز استراتژی کلی ومدونی را 100%نمی توانید برای افزایش فروش آنلاینتان تجویز کنید و باید همه چیز را تست کنید و در ذیل به مواردی اشاره میکند که بهتر است شما هم در مورد سایتتان این موارد را امتحان کنید و تنها راه برای اینکه این روشها کار میکنند یانه روش آزمون وخطا ست و توصیه می شود که شما هم امتحان کنید.


تست 1: ارایه تنها یک محصول و خدمت آن هم در صفحه اصلی (home page)

اگر شما محصولات وخدمات زیادی را ارایه میدهید تعداد آنها را در صفحه اصلی کاهش دهید و سعی کنید توضیح و شرحی از محصولی که روی آن تمرکز کرده اید به کاربرانتان دهید.بجای اینکه کاربر هنگام ورود به سایت شما با انواع خدمات و محصولات با کمترین اطلاعات و توضیحات روبرو شود تمرکز خود روی رو یک محصول و محصولات وابسته آن قراردهید و با توضیحات کامل و دقیق نقطه ابهامی باقی نگذارید . اگر شما نمی خواهید متنی طولانی برای محصوتان بنویسید قسمت بالای سمت چپ سایتتان محل خوبی برای نمایش محصولاتتان می باشد چون بازدید کنندگان سایتتان اولین محلی که می بینند این قسمت از سایت می باشد حداقل محصولاتتان را در قسمتی قرار دهید که بازدید کنندگان بدون اسکرول کردن سایت در همون صفحه اصلی بتوانند ببینندهمچنین می توانید در هرصفحه تبلیغات محصولتان را قرار دهید در مکانهایی که در مقابل دید بازدید کنندگان است .امتحان کنید و نتیجه رو ببینید برای اینکه ببینید این روش باعث افزایش فروشتان میشود می توانید 2 هفته این کار را روی سایتتان امتحان کنید .البته تنها روش برای اینکه پی ببرید که کارتان درست است باید امتحان کنید .برای محصولاتتان یک توضیح بنویسید و آن رادر صفحه اصلی تان بگذارید.این کار را برای یک تا دوهفته انجام دهید و ببینید چطور فروشتان افزایش می یابد .

تست 2 :لیست ایمیلی از مشتریان خود را جمع آوری کنید و با آنها در ارتباط باشید و روابطی بر پایه اعتماد و وفاداری ایجاد کنید و محصولات و خدماتتان را برای آنها بفروشید

تست 3 :تبلیغاتتان را موثر کنید و مخاطب را در انتظار نگه دارید .

من مطمئن هستم که همه شما با تبلیغات پاپ آپ (pop-up) آشنا هستید این تبلیغات پنجره هایی هستند که بصورت ناخواسته توسط سایت ها برای بازدید کننده ها به نمایش در می آیندکه این تبلیغات برای در صد زیادی از بازدید کننده ها آزار دهنده است .گوگل ،AOL،Netscapeودیگر توسعه دهنده ها pop-upرا بلاک می کنند .البته تبلیغات باید بگونه ای باشد که بازدید کننده با انتخاب خود (رضایت)بخواهد تبلیغات را ببیند در غیر اینصورت شاید ویزیتور تمایلی به دیدن سایت شما اکر چه مطالب ساییتتان برایش مفید باشد هم نخواهد داشت .بجای تبلیغات پاپ آپ می توانید از تبلیغات تاثیر گذار استفاده کرد تبلیغات تاثیر گذار (hover ads) مانند تبلیغات پاپ آپ عمل می کنند ولی تبلیغات پاپ آپ نیستند این تبلیغات ارزش امتحان کردن را دارند .در واقع وقتی ما این نوع تبلیغات به سایتمان اضافه می کنیم فروشمان 162 درصد افزایش می یابداین تبلیغات تاثیر گذار هستند چون حاوی اطلاعات مهمی هستند .

تست 4: عنوان مقاله هایتان تاثیر بسیار بالایی در فروشتان دارد

عنوان های سر صفحه اولین چیزی است که بازدید کننده های سایتتان می توانند ببینند پس بنابراین باید حتما توجه مخاطبین سایتتان را جلب کنید و آنها را به نوعی وادار کنید که مطالبتان را بخوانند عناوین مطالب شما باید به گونه ای باشد که به نوعی مشکل مخاطب را عنوان کند وویزیتور برای خواندن مطلب جهت حل مشکلش ترغیب کند .در ادامه نمونه ای از این توع عناوین را می بینید.

یکی از مشتریان از این عنوان در سایتش برای فروش محصولش استفاده می کرد :

"BOX4BlOX یک جعبه بازی لگو".این عنوان برای مخاطب بیان کننده عنوان محصول می باشد و هیچوقت نشان نمی دهد آورده اش برای بازدید کننده سایت چه می باشد و هیچ دلیلی را برای بازدید کننده ایجاد نمی کند که ادامه مطلب در مورد این محصول را بخواند.

حالا اگر عنوان مطلبتان را به این صورت تغییر دهید بهتر نیست:"سرانجام !راز بیش از 5000لگو دنیای کودکان را کشف کردیم "

این عنوان به نوعی نشان می دهد مزیت اصلی محصول را و راه حل مشکل را که چگونه کودکان واقعا خودشان می توانند لذت ببرند از لگویی که خریده اند بنابراین عنوان مطلب محصولتان باید بگونه ای باشد که مخاطب را بخواندن مطلب ترغیب کند .

تست 5: یک مشکل را بیان کنید و راه حل آن را نشان دهید و نشان دهید که چگونه این مشکل را حل می کنید .

در چند پاراگراف کوچک مشکل را بیان کنید و بازدید کننده را ترغیب کنید برای دیدن راه حل مشکل کل مطلب را مطالعه کند (باید مشکل را بگونه ای مطرح کنید که خواننده مطلب کاملا این را درک کند که شما مشکل را بخوبی فهمیده اید ).در ادامه شما می توانید محصولتان رابرای حل این مشکل ارایه کنید و تاکید کنید که چگونه محصول و خدماتتان این مشکل را حل خواهد کرد .

تست 6: باید اعتماد مشتریانتان را به سایتتان افزایش دهید .

حیاتی ترین عامل فروش سایتتان بحث اعتماد بازدید کنندگانتان به وب سایت می باشد باید ویزیتور از سایت شما براحتی خرید کند و همیشه به خریدی که از شما انجام می گیرد اعتماد داشته باشد در اینجا چندین روش موثر را برای این مهم خاطر نشان میکنیم اگر شما از این تکنیکها استفاده نمی کنید حتما این تکنیکها را امتحان کنید و نتیجه آن را ببینید مطمئننا سورپرایز خواهید شد

یکی از بهترین روشهای اعتماد سازی نمایش رضایت نامه مشتریان از محصول در مورد محصولتان می باشد . این رضایت نامه باید یک ایمیل یا نامه واقعی از مشتریتان در مورد اینکه محصول شما توانسته مشکل مشتری را بخوبی درک وحل کند

این رضایت نامه باید بگونه ای باشد که مزایای محصول شما را در مواجهه با مشکل مشتریتان و حل و فصل این مشکل نشان دهد و در نهایت به جمله ای ماننداین از طرف مشتری ختم شود "محصولتان واقعا عالی است"

در مرحله بعدی شما می توانید اضافه کنید خروجی هایی را که ازمشتریانتان دریافت کرده اید و به بازدید کنندگانتان نشان دهید که تجربه شما و بکگراند کاری شما نشان می دهند که شما توانایی حل مشکلات مخاطبانتان رادارید هدف اصلی تان باید این باشد که نشان دهید تنها و بهترین گزینه ، برای حل مشکل مخاطبانتان می باشید

تست 7:روی ویزیتورهای سایت فوکوس کنید نه روی خواست خودتان .

مهمترین موفقیت در فروش این است که روی بازدید کنندگانتان فوکوس کنید بیشتر کسب و کارها معمولا از این قانون مهم غفلت می کنند . همیشه باید روی فروشتان بدقت فو کوس کنید آیا جملات متنهای وب سایت شما پر شده از من برای من ،ما؟بجای استفاده از جملاتی مثل "من برای شما نرم افزار مدیریت زمان با تمام مشغله های ذهنی طراحی کرده ام " این جمله را امتحان کنید "نرم افزار جدید مدیریت زمان به شما این امکان راخواهد داد که زمان بیشتری با خانواده تان بگذرانید " بنابراین در سایتتان جستجو کنید و بجای کلماتی مانند من برای من و ما از کلمه شمات برای شما استفاده کنید ."

تست 8:به خوانندگان مطالبتان القا کنید که آنها همین حالا باید محصول شما را بخرند .

این خیلی مهم است که حس فوری بودن خرید را در مخاطبانتان ایجاد کنید و آنهارا متقاعد به خرید نمایید . بهترین مکان برای این عمل(متقاعد سازی به خرید) در انتهای متن و محتوای فروش (جایی که مشتری برای خرید باید یک عکس العملی نشان دهد ).

این مکان درحقیقت بیشترین تاثیر را برای القا حس خرید (تصمیم آنی برای خرید) برای مشتری را خواهد داشت در یک تاریخ مشخص یک زمان محدودی را بعنوان تخفیف به مشتریانتان پیشنهاد دهید بن های رایگان را برای مشتریانی که در چهارچوب مشخص از شما خرید می کنند پیشنهاد دهید .

تعداد محدودی از محصولات و خدمات و بن های خرید را پیشنهاد دهید (همیشه جذابیت تخفیف را برای مشتریانتان نگه دارید ).

تست 9: عنوان خرید را از صفحه اول خود پاک کنید .

مردم معمولا به فضای اینترنتی وارد می شوند به خاطر اینکه اطلاعات رایگان در یافت کنند . اگر شما خیلی زود این عنوان (خرید) شروع کنید خیلی ممکن است که شما شانس موفقیت در فروش و بدست آوردن مشتری را از دست دهید در ابتدا شما نیاز دارید علایق مخاطبتون رو بدست آورید و این وابسته به این است که شما چطور با مشکل مواجه می شوید .و چطور می توانید مشکل را حل کنید .وقتی که شما این کار را انجام دادید شما می توانید فروشتان را شروع کنید .

این آسانترین روش برای بهبود دادن زبان فروشتان می باشد . :امتحان کنید پاک کردن کلماتی مثل "خرید"،"هزینه "و "فروش" را از سرتتیترهایتان و نتایج بدست آمده نسبت به حالت قبل را مقایسه کنید .هیچگاه وارد مرحله فروش نشوید تا اینکه مطمئن شویدعلایق مشتری را نسبت به خرید یرانگیخته اید و اعتماد شان را نسب به خرید از شما ایجاد کرده اید .

تست 10:برای محصولاتتان حتما ازعکسهایی که تمایل به خرید را افزایش دهد استفاده کنید.

تصاویر محصولات شما باید قابل لمس و واقعی باشد و از ابزارهای فروش قدرتمند برای نمایش آنها استفاده کنید. این عکسها را در جاهایی که پیشنهاد به خرید را توصیه میکنید قرار دهید .در هر تستی که انجام می دهید با دقت فروشتان را تست کنید شما دقیقا یاد خواهید گرفت که کجا تصاویر محصولتان را قرار دهید تا بیشترین تاثیر را دریافت کنید .

تست 11: با تغییر فرمت کلمات تاثیر گذار درمابین متن هایتان توجه مخاطبانتان را به مطلب معطوف کنید.

خیلی از بازدید کنندگان سایتها کل مطالب را از اول تا آخر متن نمی خوانند و با اسکرول به پایین از سایت شما خارج می شوند با این روش(تغییر فرمت کلمات کلیدی ) می توانید از عدم توجه کامل ویزیتور ها نسبت به مطالبتان جلوگیری کنید و توجه آنها را به کل مطلب معطوف سازید.با استفاده از حروف درشت( bold)،کج و برجسته (Italic&Highlight) بر مهمترین مزایای پیشنهاد خود تاکید کنید .طول پاراگراف را تغییر دهید و از فرمت یکنواخت استفاده نکنید از زیر تیترها برای مطالبتان استفاده کنید بعنوان مثال وقتی مطلبی در مورد محصولتان می نویسید مزایای محصولتان را با سر تیترمتفاوتی وارد کنید تا خواننده را مجبور کنید خواندن مطلب شما را ادامه دهد.با استفاده از بولت ها(bullet) نکات مهم را برجسته کنید .

تست 12: مشتری خود را همیشه دنبال کنید وبااستفاده از ایمیل پاسخ ها را آنالیز کنید .

سعی کنید برای افرادی که به سایت شما وارد می شوند و عضو می شوند یک پیشنهاد فوری مطرح کنید .برای افرادی که در سایت شما عضو میشوند بعد از سه روز از اولین ورود به سایتتان پیامی ارسال کنید تا بهانه ای باشد برای برگشت آنها به سایتتان .همین روند را برای مشتریانی که در حال حاضر دارید انجام دهید اگر این روند را انجام دهید خواهید دید که 30 درصد از مشتریانتان دوباره به سایتتان باز خواهند گشت این روند به شما کمک می کند تاروابط بلند مدت با مشتریانتان داشته باشید .

منافع تستهای بیان شده

موقعی که شما این موارد را روی سایتتان تست می کنید با گذشت زمان می توانید دقیقا نتایج تاثیر گذار هر یک از موارد رادرسایتتان ببینید بهتر است تست ها را به صورت تکی انجام دهید وبعد از اخذنتایج سراغ تست دیگر بروید تا ببینید کدام تست روی سایت شما تاثیر گذار است می توایند حتی تستها را به صورت مجزا در دو مطلب و یا فروش مختلف بصورت همزمان تست کنید و ببینید که کدام مطلب و پروپوزال فروش شما بازدید کننده وفروش بالایی دارد.

این نوع تست کردن یک استراتژی تست ایده آل برای کسب و کارهای آنلاین می باشد.مخصوصا برای سایتهای جدید با ترافیک کمتر یک متد عالی است برای اینکه نتایج دقیق تری بگیریم

برای تست سر تیتر های جدید شما نیاز دارید در ابتدا یک سر تیتیر جدید با روشهای جدید گفته شده ایجاد کنید سپس با استفاده از نرم افزارهای خاص تعدادی از مشتریان خود را به صفحه ای که با سر تیتر قدیمی ایجاد کرده بودید بفرستید و تعدادی از مشتریان خود را به سر تیترهای جدید هدایت کنید (با استفاده ازایمیل مارکتینگ) . به عنوان مثال اگر شما دو تا مشتری به نام باب و جین دارید میتوانید باب را هدایت کنید تا نامه A را ببیند و در همان زمان جین را هدایت کنید تا نامه B را ببیند . برای اثر بخشی این تست باید مشتریانتان به نسبت مساوی تقسیم شوند .

زمانی شما پی خواهید برد که تست جدیدتان در سایت جواب داده است که حدودا 15 درصد فروشتان افزایش یافته است .و سرتیتری که شما ایجاد کرده اید موثر بوده است و سپس می توانید تستهای دیگر را به ترتیب انجام دهید و نتایج را با تغییرات مقایسه کنید .

نوشتن دیدگاه