بازاریابی و فروش

 

بازاریابی محتوا (Content Marketing)فقط وبلاگ نویسی نیست

 چکیده:


بیشتر مردم از من می پرسند چه کاری انجام میدهی . من درجواب میگم من بازاریاب محتوا هستم .در ادامه از من مپرسند اونها هم می تونند وبلاگ نویس شوند. ومن جواب منفی به آنها میدهم و میگم من دارم کار بازاریابی انجام میدم آنها با تعجب میگند چه تفاوتی بین این دو مقوله است (وبلاگ نویسی و بازاریابی محتوا)
هرکسی می تواند وبلاگ نویس باشد ولی فقط بازاریابها فراتر از وبلاگ نویسی (صرفا نوشتن) فکر میکنند و یک استراتژی برای بدست آوردن میلیونها نفر برای دیدن مطلبشان دارند و درنهایت ترافیک وب سایتشان را افزایش میدهند و بازدید کننده های سایتشان را به مشریانشان تبدیل میکنند پاسخ من به آنها این است من درواقع تبلیغات محتوا انجام میدهم من یک وبلاگ نویس نیستم من یک نویسنده قابل نیستم اما یه قصه گوی خوبی هستم .بازاریابی محتوا (content marketing)

من به تبلیغات محتوایی بدون صرف پول در Facebook و Google اعتقاد دارم اگر شما داستان خوبی برای گفتن و ارایه کردن داشته باشید این داستان به سرعت و بصورت ارگانیک توسط مردم گسترش پیدا خواهد کرد بعضی از مردم مطلبی رو که میگم درک میکنند و بعضی از مردم هنوز فکر می کنند که بازاریابی محتوا همانند نوشتن مقاله با درنظرگیری بستر تبلیغاتی می باشد.
توضیح بازاریابی محتوا برای هرکسی بدون ، نشان دادن نتایج آنها خیلی مشکل است شرایط بازاریابی محتوا و بازاریابی دیجیتال بحدی اشتباه گرفته شده است که هرکسی کارهای بازاریابیش را به بازاریابهای دیجیتال ارجاع میدهد بنابراین بهتر است برای افرادی که کسب و کاری رو میخوانند راه اندازی کنند ودر این زمینه شخصی رو میخوانند استخدام کنند درکی از دامنه کاری بازاریابی محتوا داشته باشند .

من بازاریابی محتوا را در جمله ساده توضیح می دهم
بازاریابی محتوا تبلیغ کسب و کار و محصولتان به میلیونها نفر بدون پرداخت پول به تبلیغات می باشد در حقیقت شما با استفاده از محتوا بدون صرف هزینه جهت تبلیغات مشتری برای خود و محصولاتتان بدست می آورید.
شما ممکن است در این مسیر (بازاریابی محتوا) نوشتن مقاله را انتخاب کنید ویا از ویدئو ،اینوگرافیک ،اسلاید ،جوک استفاده کنیدتمام پستهای شما در رسانه های اجتماعی شامل عکسها ،لینکها ،ویدئوها ،صفحات فرود و...محتوای شما را می سازند.خوشبختانه شرکتها بدون صرف هزینه ای می توانند در Facebook تبلیغ کنند . شما می توانید به سرعت نتیجه کمپین تبلیغاتیتان را در Facebook ببینید هزینه ای که برای کلیک در Facebook صرف می کنید خیلی پایین است.
بهترین نتایج در دراز مدت اتفاق می افتد شما باید این روند برای ماههای بعدی تکرار کنید برای مثال برای 20 هفته آتی. اگر شما بدانید که چگونه این روند را بخوبی انجام دهید می توانید با ویدئوهای ویروسی که می تواند در 3 تا 4 روز یک میلیون بازدید کننده بگیرد بازدید سایتتان را بشدت افزایش دهید.
یکی از مقالات ما که بصورت ویروسی گسترش یافت 25000ترافیک را در روز برای سایتمان ایجاد کرد این روند از 100 بازدید کننده در روز شروع شد و به 10000 بازدید کننده در 4 ماه افزایش یافت (K 15-20 ترافیک از طریق شبکه های اجتماعی بدست آمد) .اگر شما روند بازاریابی محتوای خود را بخوبی انجام دهید هزینه های پرداخت به ازای کلیک (CPC) با افزایش ترافیک سایتتان به شدت کاهش خواهد یافت .
همه اینها یک شبه اتفاق نمی افتد

این استراتژی بازاریابی من برای شروع یک استارت شخصی می باشد اگر شما هم بخواهید می توانید آن را بکار گیرید

1.محتواهای که مورد پسند موتورهای جستجوگر است تولید کنید که می تواند شامل

مقالات روی وبلاگتان
ویدئو هایتان روی YouTube بارگذاری کنید
ارایه مطالب و انتشار آنها بصورت PDF,slide و...


2.محتوای ویروسی


انتشار مقالات در شبکه های اجتماعی لینکداین و...
انتشار ویدئوها در Facebook
اینوگرافیک
محتواهای سرگرمی (بالیوود ،جوک،مد،...)
ارایه محتواهای بحث انگیز در مورد مشاهیر و یا رویدادهای سیاسی

3.استراتژی تبلیغات


white hat SEO
شبکه های اجتماعی
مشارکت با برندها
واتس آپ(WhatsApp)
تبلیغات پرداخت برای بهترین محتواها

در حقیقت ایجاد استزاتژی برای مطالبی که گفته شد آسان است اما اجرای آن خیلی مشکل است بهتر است 2 تا 3 آیتم را مد نظر بگیرید و نتایج آنها را مقایسه کنید.

برگرفته از سایت yourstory

نوشتن دیدگاه